Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra kviečia į Brody Neuenschwander atvirą paskaitą

2015-12-08

Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra kviečia į Brody Neuenschwander atvirą paskaitą

Paskaita vyks: 2015 m. gruodžio 10 d., 18:00 val.
VDA „Titanike“, Felikso Daukanto auditorijoje (115), Maironio g. 3, Vilnius

“Brody Neuenschwander: Recent and not-so-recent work”
Atviroje paskaitoje bus pristatyti pastarųjų metų Brody Neuenschwander darbai, atlikti panaudojant skirtingas priemones: popierių ir drobę, plastiką ir metalą, skaitmeninę mediją ir video. Kaligrafas  apžvelgs pastarųjų metų darbus, papasakos iš kur ateina idėjos ir kaip jos yra vystomos, su kokiais techniniais iššūkiais susiduria kaligrafas savo darbe; kvies diskutuoti apie kaligrafijos vietą ir reikšmę šiandieniniame meno pasaulyje. Paskaita bus atvira klausimams ir diskusijoms. Kviečiame dalyvauti.

Apie Brody Neuenschwander
Brody Neuenschwander – meno istorijos daktaras, vienas žinomiausių pasaulio kaligrafų, studijavęs Prinstono universitete, prestižinių Courtauld ir Roehampton insitutų Londone, absolventas. Nuo 1989 m. Brody Neuenschwander kūrė kaligrafiją kultinio režisieriaus Peterio Greenaway filmams (“Prospero’s Books”, “The Pillow Book”, “Flying over Water”, “Bologna Towers 2000″, “Columbus”, “Writing to Vermeer” ir kt.).
Šiuo metu Brody Neuenschwander daugiausia dirba kaip  laisvai samdomas kaligrafas, veda kūrybines dirbtuves ir  skaito teorines paskaitas apie rašto meną ir kaligrafiją visame pasaulyje – Europoje, JAV, Japonijoje, Pietų Afrikoje ir kt. Brody Neuenschwander yra aktyviai kuriantis dizaineris, rašto meno darbus, perfomansus ir parodas  rengiantis didžiausiuose meno centruose ir galerijose visame pasaulyje: Tokijuje, Londone,  Paryžiuje, Berlyne, Briuselyje, Bostone ir t.t. Brody Neuenschwander taip pat vysto unikalų projektą “A Brush with Silence”, kuriame menininkai iš viso pasaulio atlieka  kaligrafijos performansus pristatančius skirtingų rašto kultūrų tradicijas.

Tags: , , ,