2023-iaisiais registruoti prekių ženklai kviečiami dalyvauti konkurse dėl geriausiojo titulo

2024-03-12

Prasideda pirmąkart Lietuvoje organizuojamas konkursas „Registruotas 2023 metų prekių ženklas“. Jo metu bus renkami geriausi pernai registruoti prekių ženklai – „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“. Taip pat bus įteiktos penkios specialios nominacijos: „Ryškiausiai paminėtas“, „Lietuviškiausias žodinis“, „Geriausio dizaino“, „Inovatyviausias“ ir „Verslo favoritas“. Dalyvių paraiškų laukiama iki 2024 m. kovo mėn. 20 d., o nugalėtojai bus apdovanoti š.m. balandžio mėn. 26 d., minint Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi nauji prekių ženklai, kurie savo intelektinę nuosavybę apsaugojo 2023 metais – buvo įregistruoti pagal Lietuvos nacionalines, Europos Sąjungos arba tarptautines procedūras. Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras drauge su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba ir Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija, ir kitais Lietuvos partneriais.

„Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama apie 2 tūkst. naujų prekių ženklų, kurie reprezentuoja ne tik konkrečias paslaugas ir prekes, bet ir mūsų šalį. Įregistruoti ir apsaugoti prekių ženklai padeda plėtoti verslus, tampa naujų produktų, idėjų, projektų pristatymo veidu. Šiuo konkursu norime priminti, kad tik esant užregistruotiems prekių ženklams gali būti užtikrintai kuriamos savo sėkmės istorijos, žinant, kad intelektinė nuosavybė yra apsaugota. Taip pat norime paskatinti naujai registruotų prekių ženklų savininkus pasidalinti savo patirtimi, parodyti sukurtą naudą ir vertę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, papasakoti ženklų kūrimo legendas.“ – teigia Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro direktorė Irina Urbonė.

Dalyvauti konkurse labai paprasta – tereikia:

I etapas: 2024 m. kovo 1 – 20 d. užpildyti elektroninę paraiškos formą konkursas.intelektine.lt

II etapas: 2024 m. kovo 21 – balandžio 5 d. prekių ženklus vertins Komisija, kuri atrinks kandidatus į nominacijas pagrindinėse kategorijose – Lietuvai, Europai, Pasauliui.Konkurso nugalėtojus specialiose apdovanojimų kategorijose pagal specialiosios kategorijos apdovanojimą įsteigusių Konkurso partnerių nustatytus kriterijus išrenka atitinkamas specialių apdovanojimų kategorijas įsteigę Konkurso partneriai.

III etapas: Pagrindinėse kategorijose į trečiąjį etapą bus atrenkama ne daugiau kaip po 9 prekių ženklus, surinkusius daugiausiai Komisijos narių balsų. 2024 m. balandžio 8 – 19 d. vyks visuomenės balsavimas naujienų portale ,,Delfi”.

Pildyti paraišką  👉 https://rinkimai.intelektine.lt

Pateiktas paraiškas vertins profesionalai iš Lietuvos ir užsienio institucijų: Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO), Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO), Lietuvos marketingo asociacijos, UAB ,,Mediaskopas”, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Lietuvos dizaino asociacijos, Patentinių patikėtinių asociacijos, Inovacijų agentūros ir Lietuvos verslo konfederacijos.

Konkurso nugalėtojų apdovanojimas vyks 2024 m. balandžio 26 d. iškilmingame renginyje, minint Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną. Konkurso nugalėtojai „Registruoto 2023 metų prekių ženklo“ titulą galės naudoti savo produkcijoje ir pristatymuose, taip pat bus apdovanoti specialiais prizais.

Daugiau informacijos apie konkursą https://konkursas.intelektine.lt