LGDA narys Jonas Liugaila dalyvavo projekte „Atvirumo menas“: Nacionalinė dailės galerija

2016-06-09

Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ inicijuotas projektas „Atvirumo menas“ siekia tyrinėti, kaip muziejai ir kultūros centrai bei kitos institucijos galėtų tapti prieinamesnės ir atviresnės visuomenei, užmegzti betarpišką kontaktą su konkrečiomis visuomenės grupėmis. Projektas vyksta į kultūros organizaciją ar muziejų pakviečiant konkretų su menu susijusį kuriantį praktiką, kuris drauge su organizacijos nariais sprendžia iškylančius iššūkius.

Projekte dalyvaujanti Nacionalinės dailės galerijos komanda išsigrynino sekančias pagrindines problemas: Kaip lengvai ir prieinamai pateikti informaciją apie parodas ir kūrinius? Kaip sulaukti lankytojų grįžtamojo ryšio? Joms spręsti buvo pasitelktas dizaino procesas. Kartu su LGDA nariu, grafikos dizaineriu Jonu Liugaila darbuotojai atliko tyrimą, kurio metu rinko tikslinę informaciją iš pirminių ir antrinių šaltinių, vėliau generavo idėjas, eskizavo ir priėjo prototipų darymo stadiją.

Apibendrinę medžiagą, galerijos darbuotuojai sukūrė dėžes, kurios bus kaip savotiškos interaktyvios patarimų, minčių, idėjų ir informacijos apie NDG talpyklos.

Trys dėžės jau stovi galerijoje.

NDG DĖŽĖ skirta lankytojų grįžtamąjam ryšiui. Šį kartą ant jos lankytojai galės palikti pasiūlymus galerijos parodoms, erdvėms, darbuotojams, info centrui.

EDU DĖŽĖ skirta edukacijos centro darbuotojams. Jos pagalba darbuotojai rinks sau reikalingus duomenis iš lankytojų – pavyzdžiui, idėjas, kaip paįvairinti ekskursijas? Be to, dėžė suteiks galimybę lankytojams piešiant, lipdant ir rašant perteikti susikaupusią patirtį galerijoje.

O ant INFO DĖŽĖS nuguls naudinga dalomoji medžiaga apie galeriją, pastovios ekspozicijos kūrinius, informaciją apie edukacijos centrą, ekskursijas, specialius renginius. Šia medžiaga galės pasinaudoti kiekvienas atėjęs į galeriją.

Reportažas apie projektą LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (nuo 49:08 min.)

Fotogalerija „Atvirumo menas“: Nacionalinė dailės galerija

Tags: , , , ,