Kūrybos konferencija „What’s Next?“

2015-10-11

Vienintelė dviejų dienų kūrybinių industrijų konferencija Baltijos šalyse – „What’s Next?“ šiemet daugiausiai dėmesio skirs inovacijoms, kūrybiškam mąstymui, vizualiajai kultūrai ir virtualiajai realybei.

Ateities klausimai, tendencijos, išradimai, inovacijos ir pokyčiai – visą šį žinių bagažą surinks savo srities profesionalai ir per 2 dienas pakeis miglotą ateities matymą į ryškų paveikslą.

Tai konferencija skirta įkvėpti, įsikvėpti ir pažinus ateitį – savo veikla lyderiauti. Todėl konferencijos metu, lapkričio 6-7 dienomis, menų fabriko „Loftas“ teritorijoje, taip pat vyks dizaino mugė „Uptown Market“, veiks dizaino ir inovacijų paroda, mažesnėje salėje savo sėkmės istorijas pasakos pasaulį nustebinę lietuvių projektai, vyks kontaktų vakarienė.

PIRMIEJI PRISTATYTI PRANEŠĖJAI

Ateitis. Hlin Helga

Futuristė iš Islandijos Hlin Helga yra tendencijų stebėtoja, dizaino specialistė ir futuristinių mokslų dėstytoja. Šiuo metu Hlin gyvena tarp Reikjaviko ir Stokholmo, kur dėsto prestižiniuose universitetuose futuristinėmis ir dizaino temomis. Vilniuje ji tyrinės kaip matymas toliau nei esame įpratę matyti, gali pakeisti industrijos raidą.

Kulinarinės industrijos. Deivydas Praspaliauskas

Pirmą kartą „What’s Next?“ pristato kaip kūrybos šaką – kulinarines industrijas. Šios temos pranešėju tapo žinomas ir vienas labiausiai gerbiamų virtuvės šefų Lietuvoje – Deivydas Praspaliauskas. Jis pasakos, kokią įtaką modernus pasaulis padarė restoranų gyvenimui, kaip virėjai patapo žvaigždėmis, o jų virtuvės atvėrė duris.

Ateitis. Eigirdas Žemaitis

Inovacijų ir kūrybiškumo konsultantas, universiteto lektorius Eigirdas Žemaitis taip pat padės geriau suprasti ateitį ir kur link judame. Jis specialiai „What’s Next?“ ruošia visą ateities perspektyvos radarą, kuris padės apžvelgti žmoniją laukiančius pokyčius artimu, vidutiniu ir tolimu laikotarpiais.

Kūrybiškas mąstymas. Kristupas Sabolius

Apie kūrybišką mąstymą, vaizduotę, jos apetitus ir alternatyvias ateities idėjas kalbės rašytojas, filosofas, intelektualas Kristupas Sabolius. Jis kartu su reklamos specialistu, pernai „What’s Next?“ vieno sėkmingiausių pranešimo autoriumi – Tomu Ramanausku – yra parašęs iš anksto sėkmei pasmerktą knygą „Žmogus, kuris žinojo viską“, taip pat kartu su režisieriumi Ignu Jonynu sukūrė vieno geriausiai vertinamų lietuviškų filmų „Žaidėjas“ scenarijų. Kristupas nuolat veda kūrybiškumo mokymus, į kuriuos norinčių patekti visuomet eilė.

Crowdfunding. Luka Piškorič (Slovėnija)

Apie kūrybos žmonėms dažnai iškylančias finansavimo galimybes kalbės slovėnas, crowdfunding specialistas Luka Piškorič. Didėjant laisvai samdomų kūrybininkų rinkai neretai tenka mąstyti apie alternatyvias galimybes norint gauti lėšų projektų vystymui neprisirišant prie didelių kompanijų.

Ateities edukacija. Nikky Smedley (Didžioji Britanija)

Nikky Smedley yra pažįstama didžiajai daliai pasaulio iš „Teletabių“ – ji 6 metus išbuvo geltono teletabio LaaLaa kailyje. Šis šuolis padėjo Nikky atrasti savo aistrą – edukaciją pačia nenuobodžiausia forma. Dabar ji daug keliauja, prodiusuoja, moko bei moko mokyti. Tai daryti, pasak jos, labai svarbu moderniai, kad mokymosi procesas nebūtų priverstinis. Nikky žino, kaip auginti jaunąją kartą: tiek namie, tiek ofise.

Robotai ir ateitis. Kristijonas Vasiliauskas

Su ateitimi eksperimentuoti mėgstantis vienas perspektyviausių konferencijos pranešėjų – 23 m. Kristijonas Vasiliauskas baigė mokyklą JAV daug anksčiau nei jo bendraamžiai, Jungtinėje Karalystėje – universitetą, o kurti robotų verslo atvyko į Lietuvą. Pranešimo metu jis pasakos, kaip valdyti prezentaciją savo kūnu, kaip įvertinti, ar smegenys yra pasiruošusios priimti tinkamus sprendimus, kokie pasikeitimai mūsų laukia artimiausioje ateityje. Taip pat pristatys vieną pažangiausių humanoidinių robotukų pasaulyje – NAO.

Kino inovacijos. Jasmina Kallay (Airija)

Šiais laikais knyga nebesibaigia ties paskutiniu skyriumi, filmas – tai ne tik filmas, šiandien jis gali prasitęsti kompiuteriniame žaidime, kur pabaigą spręsi pats. Kino inovacijas išdėstys scenarijų autorė ir rašytoja iš Airijos – Jasmina Kallay. Pagal jos parašytą scenarijų serialas „Beat Girl“ buvo nominuotas svarbiausiam televizijos kūrėjų apdovanojimui „EMMY“. Įdomiausia Jasminos kalbos dalis bus apie virtualios realybės įtaką kuriant ir kokia to ateitis.

Interaktyvus dizainas. Sara Božanić (Slovėnija)

Penktoji pirmosios „What’s Next?“ pranešėjų porcijos asmenybė – Sara Božanić. Ji yra slovėnų Dizaino instituto vadovė, kuriai 2011 m. British Council skyrė Jaunojo verslininko apdovanojimą. Sara yra plataus profilio kūrybininkė: dizainerė, strategė ir mąstytoja. Sara pratęs istorijų kūrimo šių dienų pasaulyje temą – vizualioji istorijų kūrimo pusė ir interaktyvaus dizaino ateitis.

Paslaugų dizainas. Reima Rönnholm (Suomija)

Reima Rönnholm yra paslaugų dizaino specialistas, o jo valdomoje paslaugų dizaino agentūroje „Palmu“ dirba daugiau nei 60 šios srities profesionalų. Pasak Reimos, visas verslas ateityje bus paslaugų verslas. Tuo tarpu dizainas pastaruoju metu išaugo į daug daugiau nei tiesiog gražus paviršius.

Dar tiek pat pranešėjų bus paskelbta spalio mėnesį!

Visų pranešėjų kalbos įkvėps skirtingiems veiksmams savo tolimesnėje karjeroje ir paskatins kūrybišką mąstymą kasdieniškose situacijose. Vienintelė kūrybinių industrijų konferencija Lietuvoje – „What’s Next?“ – vyks lapkričio 6-7 dienomis Vilniaus Aukštamiestyje. Bilietus platina „Bilietų Pasaulis“.

Tags: , ,