7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2015

2015-10-19

Spalio 22 d. (ketvirtadienis) 18 val. Vilniaus dailės akademijos parodų salių „Titanikas“ I aukšto salėje atidaroma 7-oji tarptautinė dailininko knygos trienalė 2015.

Spaudos konferencija spalio 22 dieną 17 val., „Titaniko“ parodų salėje.

Paroda veiks: 2015. 10. 22 – 11. 21

7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė yra tęstinis tarptautinis nekomercinis meno projektas. Tarptautinė Vilniaus dailininko knygos trienalė periodiškai organizuojama nuo 1997 metų ir yra viena svarbiausių šiuolaikinės „dailininko knygos“ parodų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Jos tarptautinis aktualumas susijęs su labai aukšta Trienalės kokybe ir vis didėjančiu susidomėjimu „dailininko knyga“ kaip tarpdisciplininiu menu.

Dailininko knygos trienalė yra idėjų bankas tiek knygos menininkams, tiek tipografams, konceptualaus ir instaliatyvaus meno kūrėjams, dėstytojams ir studentams. Dailininko knygos trienalė – edukacinis projektas, supažindinantis su pasaulio menininkų „dailininko knygos“ idėjų, struktūrų, formų ir knygų įrišimų įvairove, atsižvelgiant į kiekvienos šalies ypatumus ir mokyklas.

7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė, kurioje rodomos 115 menininkų iš 31 šalies dailininko knygos, buvo eksponuota Leipcigo knygų mugėje ir muziejuje „Leone“ Verčelio mieste, Italijoje. Po parodos Vilniuje ji 2016 metų sausį iškeliaus į Hamburgą, į „Museum der Arbeit“, o rugpjūčio mėnesį bus eksponuojama Nacogdoches, Teksase, JAV.

Šios dailininko knygos trienalės tikslas – išprovokuoti menininkus mąstyti ir paskatinti kurti keista tema – „Klaida“. Klaidos vaidina svarbų vaidmenį tiek mūsų asmeniniame, tiek kūrybiniame, tiek valstybės gyvenime. Daugelis atradimų buvo padaryta tarsi per klaidą. Didžiausia sėkmė gali užgriūti kaip lavina… O tai, kas mums atrodė klaida ar nesėkmė, praėjus tam tikram laikui pasirodo esąs didžiausias atradimas. Klaidos, kai dėl žemėlapio ar navigacijos problemų nukeliauji ne ten, kur buvai nusprendęs, bet ten, kur tikrai norėjai atsirasti, į kur atvykus ir nesinori išvažiuoti ‒ tai vis tie nenumatyti, nesuplanuoti džiaugsmai ir atradimai. O kur vadinamosios mąstymo klaidos, mūsų tabu, stereotipai, mus kankinančios fobijos. Ar ne laikas į visa tai pasižiūrėti kitomis akimis, nebijant suklysti?

Trienalės organizatorius – VšĮ „Bokartas“

Trienalės kuratorius – Prof. Kęstutis Vasiliūnas

Trienalės partneriai:

Vilniaus dailės akademija, Grafikos katedra;

Galerija „Globus“, Leipcigas, Vokietija;

Città di Vercelli / Verčelio miestas, Italija;

Galerija „Titanikas“, Vilnius;

BuchDruckKunst e.V., Hamburgas, Vokietija;

„The Cole Art Center“, Nacogdoches, JAV.

Pagrindinis projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Informacinis rėmėjas –  Artist’s Book Creators

Tags: , , ,