LGDA narių Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko paroda „Mūsų turtas“

2015-04-16

Kviečiame į LGDA narių Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko parodą „Mūsų turtas“. Paroda veikia 2015 m. balandžio 23 – gegužės 24 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaunas.

Paroda skirta 15-osioms UNESCO saugomo Kuršių nerijos paveldo metinėms.

Parodos atidarymas balandžio 23 d., 16 val.

Jūrate Bučmytė gimė 1958 m. Vilniuje. 1976-1981 m. studijavo Valstybiniame Dailės institute architektūrą.1981-85 m. dirbo architekte–restauratore. Nuo 1986 m. – Lietuvos Dailininkų sąjungos narė, laisva dailininkė. Parodose dalyvauja nuo 1983 m.

Kuria baldų dizainą, modernius papuošalus, mini tekstilę, šilko tapybą, grafinį dizainą. Nuo 1986 m. grįžo ir prie akvarelės ir piešinių. Dominuojantys kūryboje motyvai – Kuršių Nerijos senoji medinė architektūra, krašto peizažas su senaisiais žvejybos laivais, jūros ir marių pakrančių vaizdai, taip pat Vilniaus senamiestis.

Albertas Krajinskas gimė 1956 m. Varniuose. 1974-79 m. studijavo Valstybiniame Dailės Institute dizainą. Nuo 1981 m. dirbo žemės ūkio mašinų dizaineriu. Su kūrybiniais darbais parodose dalyvauja nuo 1981 m. Kuria mažosios plastikos objektus, modernius baldus, grafinį dizainą, tekstilės objektus. Atstatinėja senųjų Kuršių marių žvejybinių valčių modelius, rekonstruoja senąsias vėtrunges, krikštus. Mėgstama darbų tema- pamario žvejų gyvenimo motyvai, laivai.

Dailininkų paveikslų su Vilniaus ir Kuršių marių vaizdais nuo Lietuvos Respublikos vadovų dovanų yra gavę daugelio valstybių ir tarptautinių organizacijų aukščiausieji pareigūnai: L. Meri, F. Mitterand, Visos Rusijos Metropolitas Aleksijus II, Japonijos Imperatorius, Jonas Paulius II, Lenkijos prezidentas A. Kvasnievskis, Kinijos liaudies Respublikos parlamento vadovas Li Penas, Tarptautinio Olimpinio Komiteto Pirmininkas ir t.t.

Dailininkai dalyvavo įvairiuose kūrybiniuose simpoziumuose, pleneruose ir parodose: Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Maltoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Dailininkų darbus yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcininkai iš Australijos, Šveicarijos, Austrijos, Japonijos, JAV, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos ir t.t.

Yra du labai gražūs žodžiai: Laivas ir siela – suomiškai ir lietuviškai jie skamba ir reiškia tą patį. Jie ir kaip idėja, ir kaip kūnas prieš daugelį amžių sujungė mūsų kraštus – mūsų pakrantes vikingų laivais, o jais plaukioję žmonės sujungė šiuos krantus savo sielomis dvasiniu ryšiu. Šios mūsų parodos, kuri vadinasi „Pamirštos Kuršių marios“ tikslas – parodyti, o gal ir atgaivinti istoriškai ir geografiškai susiklosčiusius Baltijos jūros šalių – Lietuvos ir Suomijos – ryšius. Parodoje apžvelgiami bendri regiono bruožai ir ryšiai bronzos amžiuje, vikingų laikais, 20 a. pirmos pusės apžvalginė nuotraukų ir paveikslų paroda, menanti bendros istorijos bruožus. Taip pat žymią parodos dalį sudaro šiuolaikiniai dailininkų Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko piešiniai, akvarelės ir tapybos darbai – įkvėpti ypatingos Kuršių marių regiono – svarbaus etnokultūrinio ir gamtinio objekto dvasios.

El p. juratealbertas@gmail.com

Tel: +370 682 53305, +370 612 41305

Tags: , , , ,