LGDA nariai Jonas Liugaila ir Jonas Malinauskas skaitys pranešimus tarptautinėje konferencijoje „Darni aplinka – saugus žmogus“

2016-04-25

LGDA nariai Jonas Liugaila ir Jonas Malinauskas skaitys pranešimus tarptautinėje mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Darni aplinka – saugus žmogus“. Konferencija vyks 2016 m. balandžio 26 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete (Didlaukio g. 82, Vilniuje). Konferencijos tikslas – dalintis įžvalgomis, gerąja patirtimi, skatinti visuomenę išsaugoti darnią aplinką.

Jonas Liugaila | Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorius, laisvai samdomas grafikos dizaineris

Ekologiška vizualinės komunikacijos edukacija

Pranešimo anotacija: Ekologijos kontekstas daugumoje atvejų kalba apie organizmo ir jo aplinkos santykį. Ši sąvoka savyje talpina minėtame santikyje esančią atsakomybę aplinkai, sprendimus nešančius naudą aplinkai, kurie ilgalaikėje perspektyvoje tampa naudingi ir pačiam organizmui, saikingą organizmų poreikių tenkinimą. O kaip su edukacija, kuri yra organizmų poreikių tenkinimas ir neabejotinai turi daug santykių su supančia aplinka? Ar ji turi ir gali būti ekologiška?

————-

Jonas Malinauskas | Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafinio dizaino katedros vedėjas, VTDK lektorius

Medžiagų parinkimas, apsprendžiantis dizaino projektų ekologiškumą

Pranešimo anotacija: Medžiagų ir gamybos technologijų pasirinkimas buvo vienas svarbiausių objektų formą apsprendžiančių veiksnių per visą dizaino veiklos istoriją. Naujų medžiagų diegimas neretai paskaitindavo ne tik naujų gaminių atsiradimą, bet ir stilistinių tendencijų formavimąsi. XXI a. pradžioje pasikeitus socialiniam, ekonominiam bei politiniam dizaino kontekstui, nuolat kylant naujiems iššūkiams, medžiagų bei gamybos technologijų pasirinkimas apsprendžia ne tik gamybos sąlygas bei komercinę daiktų vertę, bet ir paverčia dizaino objektus vyraujančių tendencijų atspindžiais, savotiškais „epochos veidrodžiais“.

————-

Detali informacija konferencijos puslapyje čia. Konferencijos programa čia.

Tags: , , ,