Hapsalu grafinio dizaino festivalio rengiama paroda „Šiuolaikinis Latvijos plakatas“ Vilniuje

2019-11-15

Parodoje „Latvijos plakatas šiandien“ eksponuojami 2016-2018 metais sukurti plakatai. 2018 m. ji bendromis estų ir latvių pastangomis buvo surengta Rygoje, o šių metų gruodį bus perkelta į Vilnių ir atvers duris Užupio meno inkubatoriaus Kalno galerijoje.

Latvių plakatai nėra dažni mūsų parodų salių svečiai – paskutinį kartą kaimynų kūrybą išvydome beveik prieš 30 metų. Tad dabar galime naujai atrasti šį žanrą ir išsiaiškinti, kas šiandien slypi latvių kūrėjų galvose ir kaip tai išreiškiama. Neabejotinai verta pabrėžti profesionalų, socialiai atsakingą Latvijos grafikos dizainerių ir dailininkų požiūrį, turintį ryškų nacionalinį atspalvį. Iš viso bus eksponuojama 100 kultūrinių, socialinių ir reklaminių plakatų, kuriuos sukūrė trisdešimt trys skirtingų kartų autoriai. Parodos idėjos autorius ir rengėjas Marko Kekišev norėtų padėkoti savo kolegoms iš Latvijos už malonų bendradarbiavimą ir tarti ypatingą „ačiū“ Gačiui Vanagui, Latvijos dizainerių asociacijai, projekto portalui fold.lv ir Latvijos art direktorių klubui. Parodos rengimą Vilniuje remia Lietuvos grafinio dizaino asociacija, Užupio Respublika, Užupio meno inkubatorius bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija.

Ši paroda yra skirta Latvijos Respublikos 100-osioms Nepriklausomybės metinėms.

*HGDF (Hapsalu grafinio dizaino festivalis) yra nepriklausoma kūrybinė organizacija, daugiausiai dėmesio skirianti grafinio dizaino vystymui, autorių kūrybos pristatymui bei grafinio dizaino populiarinimui.  Jo parodas remia Estijos kultūros fondas, Hapsalu miestas ir Estijos grafikos dizainerių asociacija.

Parodos rengėjas: Marko Kekishev, HGDF organizatorius, +372 56215161, marko@siirup.eu

Parodos Vilniuje kuratorius: Jonas Malinauskas, Lietuvos Dizaino tarybos narys, LGDA narys, VTDK dėstytojas, +370 614 53062, j.malinauskas@vtdko.lt

Paroda veiks 2019 m. gruodžio 2 – 23 dienomis Užupio meno inkubatoriaus Kalno galerijoje, Krivių g. 10 (Už Užupio gimnazijos, šaudykla) Galerijos darbo laikas: I-V 11-17. 

Parodos atidarymas numatomas pirmadienį, gruodžio 2 d., 18.00 val.

Tags: , ,