LGDA narys Pijus Burakas kviečia į plakatų parodą

2017-02-15

Pirmąjį plakatą LGDA narys Pijus Burakas nupiešė būdamas 11-oje klasėje. Kai mokėsi antrame Vilniaus dailės akademijos kurse, dėstytojas profesorius, LGDA narys Rimvydas Kepežinskas kartą paklausė Pijaus, ką šis norėtų veikti ateityje. Pijus atsakė, kad jam patiktų kurti socialinius plakatus. „Labai toli nuo savo pareiškimo ir nepabėgau, nors tada mano atsakymas buvo šiek tiek „iš lempos“, – prisimena P. Burakas.

Parodos atidarymas kovo 10 d., 18 val. Vilniaus rotušėje, Didžioji g. 31.

Renginys feisbuke >>>

Dabar jis – vienas aktyviausių plakatų kūrėjų Lietuvoje, grafinio dizaino asociacijos narys, Lietuvos rusų dramos teatro grafikos dizaineris, Vilniaus Dizaino kolegijos dėstytojas, ilgametis Kirtimų kultūros centro darbuotojas, o ši paroda – jau trečioji asmeninė Pijaus plakatų paroda.

Pijaus Burako kūryba pasižymi savitu, gerai atpažįstamu kūrybos braižu. Jo plakatams būdingas metaforiškumas, išradingumas, minimalizmas, plakatai įtaigūs, informatyvūs, žaibiškai „pagaunantys“ žiūrovo akį ir koncentruotai perteikiantys idėją. Įdomi detalė yra tai, kad Pijus – vienas iš nedaugelio šiuolaikinių kūrėjų, plakatą pirma nupiešiančių ranka, o tik paskui skaitmenizuojančių. Tai dabar nėra populiaru, nes atima daug laiko.

Panašu, kad Pijus Burakas sukūrė savitą plakato išraiškos žanrą. Taikomąją grafiką Vilniaus dailės akademijoje baigusio kūrėjo darbus žino ne tik profesionalai, bet ir kultūriniuose renginiuose besilankanti bendruomenė. Išskirtiniai Pijaus darbai smarkiai prisideda prie to, kad spektakliai, koncertai, vakarėliai ir kiti renginiai sulauktų kuo gausesnio dėmesio bei pasiektų tikslinę auditoriją.

Parodos metu bus eksponuojami tiek naujai sukurti, niekada neafišuoti plakatai, tiek eksponuoti ankstesnėse kūrėjo parodose, taip pat dalis plakatų, kurie buvo atmesti užsakovų.

Parodos atidarymo metu, po oficialios dalies, koncertuos grupė „Darbo džiaugsmai“. Daugiau informacijos apie grupę: darbodziaugsmai.bandcamp.com

Paroda bus eksponuojama Vilniaus rotušėje iki kovo 31 d.

Tags: ,