LGDA ir LDiS. Lietuvos dizainerių suvažiavimas

2016-09-12

2016 m. rugpjūčio 12 d. vyko Lietuvos dizainerių suvažiavimas. Į neformalų dizainerių susitikimą Panemunės pilyje susirinko apie 40 dizainerių – dalyvavo LGDA, LDiS nariai, taip pat ir kiti, kuriems rūpi Lietuvos dizainas, šios profesijos dabartis ir ateitis.

Šį neformalų susitikimą inicijavo Gediminas Lašas, LGDA pirmininkas (jis yra išrinktas ir į LDiS pirmininko pareigas). Tradiciškai įvairūs susitikimai, suvažiavimai vyksta Vilniuje, tačiau šį sykį norėjosi pakeisti šią tradiciją (galbūt pradėti naują) ir susitikimą surengti ne Vilniuje, o kitame mieste ar kokioje vietovėje Lietuvos centre vasaros metu. Šiai iniciatyvai pritarė LGDA ir LDiS valdybos ir bendromis jėgomis buvo organizuotas dizainerių suvažiavimas. Vietą pasiūlė VDA rektorius Audrius Klimas. Panemunės pilis, esanti Lietuvos centre, puiki vieta tokiems susitikimams.

Prasidėjus renginiui vienas Dizainerių sąjungos atstovų, Vilius Puronas nuoširdžiai nustebęs sakė – „matai, tiek žmonių suvažiavo, nors ir niekas nevarė, visi savo noru, puikiausia nuotaika, veidai švyti“.

Renginio fotogalerija feisbuke >>

Suvažiavimą pradėjome aptardami bendrą situaciją, iškeldami sau klausimą, kokia dizaino perspektyva Lietuvoje, kokią turime viziją ir ką turime daryti, kad tą viziją įgyvendintume. Suvažiavime dalyvavo ir LDF (Lietuvos dizaino forumas) atstovė Audronė Drungilaitė, ji papasakojo apie LDF veiklą, VDA DIC direktorius Marius Urbanavičius pristatė Lietuvos dizaino sektoriaus plėtros galimybių studiją (daryta 2014 m.), Jungtinės Karalystės tyrimo „Dizaino ekonomika“ apžvalgą (2015 m.), Dizaino skatinimo priemones, kurias planuoja vyriausybinės organizacijos. Taip pat buvo svarstoma – kokia galėtų būti Lietuvos Dizaino Taryba, ar reikalinga nacionalinė dizaino politika ir pan.

Suvažiavimą žaismingai moderavo Ginas Dabašinskas. Kilusias diskusijas jis pakreipdavo aktualiomis temomis, buvo išsakyta įdomių įžvalgų. Po pertraukos surengėme diskusijas remiantis „World Cafe“ metodu. Aurimas Gaižauskas jau anksčiau buvo siūlęs pasinaudoti šiuo būdu, kada kiekvienas dalyvis įgyja galimybę pasisakyti diskusijoje ir šį sykį galėjome tai išbandyti. Diskutavome susiskirstę nedidelėmis grupelėmis – po 4-5 žmones – kiekviena grupė paruošė savo temos pristatymą. Po valandos kiekviena grupė pristatė savo įžvalgas įvairiausiomis temomis – nuo dizaino įtakos bendruomenėms iki dizaino organizacijos Lietuvoje struktūros. Planuotos trys valandos praėjo labai turiningai. Turbūt dar būtume ilgai diskutavę, tačiau laukė tolimesnė programa – pietūs ir ekskursija po Panemunės pilį, kuri užtruko porą valandų. Vakarop niekas neskubėjo skirstytis, bendravo įvairiausiomis temomis su senais pažįstamais ir naujai susipažinusiais profesijos kolegomis.

Tikimės, jog šis suvažiavimas bus tolimesnio dizaino jėgų konsolidavimo pradžia.

Tags: , , , ,