Knygų šalyje – išlauktas susitikimas su Květa Pacovská

2016-02-07

Knygų šalyje – išlauktas susitikimas su Květa Pacovská (g. 1928, Čekija), kuriančia instaliacijas, skulptūras ir tūrines, taktilines paveikslėlių knygas suaugusiesiems ir vaikams.

Hanso Christiano Anderseno premijos laureatės darbai tęsia Paulo Klee, Vasilijaus Kandinskio ir Joano Miro estetinę tradiciją. Kaip ir Bruno Munaris ji kviečia skaitytojus per interaktyvią knygą pažinti meno pasaulį. Květos darbuose ištirpsta riba tarp paveikslėlių knygos vaikams ir autorinės dailininko knygos. Jos darbų galime išvysti mažuose knygynėliuose ir žymiuosiuose pasaulio muziejuose – Georges Pompidou centre Paryžiuje, Avangardinio meno muziejuje Frankfurte, išgirsti jos paskaitas pasaulinėse ICOGRADA konferencijose. Květos Pacovskos knygas Vilniaus knygų mugėje lankytojai galėjo vartyti jau ketvertą metų, o šiemet, būdama 87 m. amžiaus, menininkė sutiko atvykti pati. Květa Pacovská pristatys savo kurtus plakatus ir knygas, bei kvies pokalbiui apie kūrybą. „Minedition“ leidyklos dėka bus galima įsigyti Květos sukurtų knygų ir gauti jos autografą. Būtent šios leidyklos įkūrėjas Michaelis Neugebaueris 1990 m. leidiniu „Eins, fünf, viele“ („Vienas, penki, daug“) ir išgarsino Květą Pacovską pasaulyje.

Vasario 25 d., ketvirtadienį, 13.00 – 14.00 val. Autografus dalija ir su skaitytojais bendrauja dail. Květa Pacovská (Čekija) * 4 salė, Knygų šalies kūrybinė studija.

Vasario 26 d., penktadienį, 11.00 – 12.00 val. Květos Pacovskos pokalbis apie kūrybą. * 5.3 salė *.

Vasario 26 d., penktadienį, 12.30 – 13.30 val. Autografus dalija ir su skaitytojais bendrauja dail. Květa Pacovská (Čekija) * 4 salė, Knygų šalies kūrybinė studija.

Tarptautinė Vilniaus knygų mugė 2016 * LITEXPO rūmai.

Interviu su Kvĕta Pacovská

Knygų šalis feisbuke

Tags: ,