im memoriam Šarūnas Šlektavičius

2023-04-20

ir Tu Begalybėje…

Gedime Šarūno Šlektavičiaus
(1977.01.19–2023.04.19)

Labai per anksti, per skaudžiai, neteisingai netekome kolegos – dizainerio, architekto, pedagogo Šarūno Šlektavičiaus. Santūri, visuomet labai profesionali laikysena, reiklus, kartu palaikantis ir įkvepiantis žodis, subtilus humoro jausmas, nuoširdus dėmesys ir bičiulystė – tai tik nedaugelis Šarūno išskirtinumą nusakančių bruožų, kurie pirmiausiai iškyla jo kolegoms, studentams, draugams. Šarūno šiltas rūpestis ir globa gaubė ne tik šeimą ir draugus, bet ir vyresniuosius kolegas, ir studentus, ir bendraminčius. Būdamas tvirtas ir nuoseklus vertybių ir idėjų žmogus, jis kėlė aukštus kokybės reikalavimus ir sau, ir kitiems, nenuleisdamas kartelės ir dizaineriškai surasdamas išeitis akligatvin sukančiuose reikaluose.

Šarūnas buvo perfekcionistas… ir dirbo netausodamas savęs – juk tiek daug reikėjo padaryti įtvirtinant dizaino sritį. Jis buvo vizionierius, matęs galingą Lietuvos dizaino potencialą, auginęs jį savo pedagogine veikla, kūręs ir skatinęs ambicingus projektus, kaupęs dizaino istoriją. Kartu jis buvo kuklus, pasiaukojantis žmogus, dažnai savo kūrybą ir jėgas atiduodavęs kitiems – jauniems dizaineriams užauginti ar vyresniems kolegoms pagerbti. Jo pastangomis ir rūpesčiu „Dizaino fonde“ buvo užfiksuota didžioji dalis vyresniųjų kolegų pasiekimų, jis ženkliai prisidėjo įamžinant Felikso Daukanto atminimą, kaupiant ir skleidžiant kitų svarbių Lietuvos dizaino kūrėjų istoriją.  Ne ką mažiau jėgų ir meilės jis atidavė pedagoginei veiklai – jo dėmesinga mentorystė į profesines aukštumas ir tarptautinį pripažinimą išvedė nemenką būrį jaunų dizainerių, įvertintų Lietuvos ir tarptautiniais prizais, kuriančių inovatyvius produktus bei paslaugas ir taip įgyvendinančių Šarūno viziją apie stiprų, tarptautiniu mastu pripažintą Lietuvos dizainą. Glaudų asmeninį ryšį ir labai svarbų indėlį į jaunųjų pasiekimus liudija tai, kad dalis jų Šarūną vadino „Treneriu“ – čia telpa ir šiluma, ir reiklumas, ir sistemingas, atkaklus bendras darbas.

Nepaprastai skaudu, bet Šarūno nebėra. Atsisveikinimas – Olandų laidojimo namuose (Olandų g. 22, Vilniuje), pirmoje salėje: balandžo 21 d.: nuo 15.00 iki 20.00 val., balandžio 22 d.: 9.00 iki 13.00 val. Palydėjimas – balandžio 22 d. 13 val. į Menininkų kalnelį Antakalnio kapinėse. Kviečiama pagerbti vienu baltu žiedu.

Šarūnas Šlektavičius gimė ir užaugo Vilniuje, žinomų grafikų Gerardo Šlektavičiaus ir Birutės Stančikaitės šeimoje. Baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, dizaino ir architektūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2004 m. dėstė VDA Dizaino katedroje, nuo 2022 m. jai vadovavo. 2021 m. buvo išrinktas VDA Senato pirmininku. Šarūnas Šlektavičius du dešimtmečius aktyviai dalyvavo dizaino kompetencijų ugdymo, sklaidos projektuose, įvairiuose tarptautiniuose projektuose; buvo vienas iš 2016 m. įkurto „Dizaino fondo“ steigėjų ir aktyvių bendraautorių. Su bendraminčių komanda sukūrė ekologišką upės keltą per Nerį „Uperį“, kitus taip pat skatino kurti ambicingus, ekologiškus ir inovatyvius produktus. Gerumo ir atsakomybės mokė ir sūnų Arną, kurį, apgaubtą meilės, augino su žmona teatrologe Goda Dapšyte.

Nuoširdžiausia užuojauta Šarūno Šlektavičiaus šeimai, artimiesiems ir kolegoms.