29-ieji ADCE apdovanojimai vyks skaitmeninėje erdvėje, bilietų kaina sumažinta 50%

2020-10-08

29-ieji ADCE Best of European Design and Advertising Awards (Geriausių Europos dizaino ir reklamos darbų apdovanojimai) persikelia į skaitmeninę erdvę, prisitaikydami prie Covid-19 situacijos. Organizacija šiemet sumažino dalyvio mokestį net 50 proc., siekdama įtraukti kuo daugiau dalyvių bei sumažinti naštą agentūroms ir studijoms, patiriančioms iššūkių dėl prastėjančios ekonominės situacijos.

Apdovanojimų organizatoriai tiki, kad pokyčių ir sunkumų metu kūrybiškumas yra gyvybiškai svarbus, labiau negu bet kada. Nepaisant šių, precedento neturinčių aplinkybių, ADCE siekia atkreipti dėmesį į geriausius darbus, sukurtus visoje Europoje, todėl ir šiemet organizuoja kasmetinį konkursą, vykstantį nuo 1990 metų. Galimybė varžytis ADCE apdovanojimų konkurse, garantuojančame tarptautinį matomumą, suteikiamas išskirtinai tiems kūriniams, kurie buvo pripažinti nacionaliniu lygiu.

Galutinis darbų pateikimo konkursui terminas yra lapkričio 13 diena. Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 17 dieną, ketvirtadienį. Konkurso dalyvius vertins tarptautinė komisija, sudaryta iš įtakingiausių Europoje kūrybininkų ir dizainerių.

Kategorijos

Šiemet ADCE apdovanojimuose – naujos kategorijos, kurios atspindi skirtingų šalių ADC klubų poreikius ir atliepia bendravimo ir kūrybiškumo permainas.

Naujosios kategorijos suteiks daugiau galimybių suspindėti konkurse tiek reklamos (video, muzika, animacija, fotografija, iliustracija), tiek dizaino (piešimas, fotografija, tipografija, duomenų vizualizavimas, skaitmeninių paslaugų patirtis) darbams. „Reklama ir naujosios medijos” kategorija buvo pervadinta į  „Prekės ženklo patirtis” – dabar ši kategorija apima akcijas, prekės ženklo aktyvacijas, ryšius su visuomene. Kategorijos „Integracija ir inovacija” sąraše laukiama firminio turinio ir geriausio duomenų panaudojimo darbų.

Darbai bus vertinami iš viso aštuoniose kategorijose: Video ir audio, Spaudos ir lauko reklamos, Interaktyvių ir mobiliųjų sprendimų, Dizaino, Prekės ženklo patirties, Integracijos ir inovacijos, Metų Europos studento ir Jaunojo Europos kūrėjo. Pastarosios dvi kategorijos skirtos jaunųjų talentų.

ADCE Genius Loci ir European Star Awards (Europos žvaigždžių apdovanojimai)

Naujasis ADCE apdovanojimas „Genius Loci“ buvo sukurtas siekiant pagerbti įvairių Europos kultūrų vertybes. Jis skirtas apdovanoti kūrybinio meistriškumo galią atskleisti išskirtinai turtingo kontinento kultūros paveldo Europos šalių atmosferą ir dvasią. Šis apdovanojimas gali būti išskirtas visose ADCE kategorijose. Festivalio organizatoriai tikisi, jog šis apdovanojimas paskatins atsiskleisti šalių ir regionų idėjas.

European Star Award (Europos žvaigdžių apdovanojimai), sukurtas praėjusiais metais, ieškos idėjų, kurios atspindi Europos vertybes: įvairovę ir įtraukimą, tvarumą, laisvę, teisingumą ir taikos skatinimą. Šis apdovanojimas taip pat galės būti įteiktas bet kurioje ADCE kategorijoje.

Apie Art Directors Club of Europe

ADCE tiki, jog sudėtingas problemas galėsime spręsti tik tuomet, jei būsime įvairialypė, bendradarbiaujanti Europos kūrybinė bendruomenė. ADCE – tai platforma, kurioje ši bendruomenė vienijasi, siekdama bendrauti, skatinti, tyrinėti, švęsti kūrybiškumą kaip daugialypį požiūrį. ADCE organizacija ugdo, įkvepia, keičiasi žiniomis bei patirtimi, pasitelkdama Europos kūrybiškumo įvairovę.

ADCE yra ne pelno siekianti asociacija, kurios pagrindinė būstinė yra Barselonoje. Ją sudaro 23 profesionalūs grafinio dizaino ir reklamos klubai bei asociacijos iš 22 Europos šalių: Austrijos, Kipro, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Gruzijos, Islandijos, Airijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Portugalijos, Rusijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Ukrainos.

Įkurta 1990 metais, ADCE siekia puoselėti grafinio dizaino ir reklamos kūrybiškumą Europos mastu. Asociacija atstovauja daugiau nei 5000 šios srities profesionalų ir suteikia viešumo galimybės geriausiems skirtingų šalių kūrėjų darbams.

Spauskite čia, norėdami sužinoti apie registraciją konkurse

Sekite ADCE: Twitter / Facebook / Instagram / Youtube / WEB

Straipsnį parengė LDA, ADCE ir co:agency