Kur važiuosime rudenį?

2018-08-22

Ką dizaineriams vertėtų aplankyti Europoje šį rudenį? LGDA narys Darius Kisielius rekomenduoja.

London Design Festival
Rugsėjo 15–23 d., Londonas, Anglija

Bene didžiausias panašaus pobūdžio dizaino festivalis Europoje, gausus renginių, parodų, pristatymų, susitikimų visame mieste ir garsiose dizaino studijose, iš kurių verta paminėti Global Design Forum, Londono dizaino bienalę, 100% Design, Decorex, designjunction, London Design Fair. Lengva paskęsti persipynusių dizaino disciplinų kanaluose ir pasikrauti įspūdžių visiems metams tarpdisciplininių dizaino projektų dokuose. Tinka įkvėpimui, pažintims ir verslo kontaktams.

https://www.londondesignfestival.com

 

Design Matters 2018
Rugsėjo 26-27 d., Kopenhaga, Danija

Rengėjai laukia atvykstant virš 800 dalyvių ir pristato tris pagrindines festivalio temas:

DIZAINAS POKYČIAMS. Koks dizainerio vaidmuo ir atsakomybė kuriant geresnę žmoniją ir geresnius mus pačius. Skandinaviškai tvarus požiūris.

VIRTUALŪS PASAULIAI IR PERSIPYNĘ TIKROVĖS. Kaip kuriami nauji pasauliai, kokie jų kūrimo principai ir iššūkiai ir kaip visa tai pritaikyti kuriant apčiuopiamus produktus, sujungiant virtualias ir realias patirtis. Kad mūsų patirtys būtų dar labiau svaiginančios.

BŪK DIZAINO MAIŠTININKU! Drąsūs dizaineriai, nepaklūstantys naujausioms tendencijoms ir nusistovėjusioms patogumo taisyklėms, kuria provokatyvų ar net grubiai atrodantį, tačiau kartu stebinantį ir inovatyvų dizainą. Apie tuos, kurie glosto prieš plauką.

https://designmatters.io

 

OFFF Vienna
Spalio 5–6 d., Viena, Austrija

OFFF festivalis, labiausiai žinomas dėl kasmetinės OFFF konferencijos Barselonoje, kasmet ieško vis naujų formatų, eksportuodamas OFFF renginius į vis kitus pasaulio miestus. Kažkada vyko Paryžiuje ir Meksike, pernai ir užpernai – naktinė OFFF by Night konferencija Antverpene, šiemet bandė nusikraustyti net iki Bogotos, o netrukus – naujas renginys Vienoje, pagardintas pranešėjais iš viso pasaulio.

http://www.offfvienna.com

 

Dutch Design Week 2018
Spalio 20–28 d., Eindhovenas, Olandija

Jauki lokacija, daug renginių ir parodų, kurias galima apeiti ir apvažiuoti dviračiu ar festivalio rengėjų transportu. Festivalio metu duris atveria kūrybinės studijos, dirbtuvės ir rezidencijos buvusios „Philips“ gamyklos miestelyje ir olandų dizaino garsenybės Piet Hein Eek kuruojamame kūrybinių dirbtuvių kvartale. Laikas, kai dizainas pražysta ryškiau nei tulpės.

http://www.ddw.nl/en/

 

Eastern Design Conference
Spalio 26–27 d., Košice, Slovakija

„Dizainas yra globalus, tačiau verslas – lokalus“, teigia konferencijos rengėjai ir žada konferencijos metu nagrinėti šią temą. Lokalūs dizaino projektai, darantys globalią įtaką, bus pristatomi ir aptariami iš dizaino ir verslo perspektyvos. Kodėl nepasidomėjus, kas vyksta kaimynų darže ir neužkopus į vieną kitą dizaino viršūkalnę. 

https://www.easternconf.com

 

5th ADCE European Creativity Festival
by Art Directors Club of Europe
Lapkričio 9 d., Barselona, Ispanija

Kas nespėjo prieš vasarą atsiganyti OFFF festivalyje visiems likusiems metams, dar turi progą sugrįžti į Barsą. Festivalio tema – „Rewiring the Creative Machine“. Organizatoriai sako, vėl reikia iš naujo mokytis dirbti kartu. Trumpos dienos – trumpesnė ir konferencija, bet daugiau jėgų ir išteklių laisvalaikiui. O dar 30% nuolaida visiems bilietams iki rugpjūčio 31 d., o ADCE nariams – net 50% pigiau. Belieka apgailestauti, kad Lietuvoje iki šiol neturim ADCE filialo, net latviai ir estai jau ten. Gal jau pats laikas ir lietuviams į Europos kūrybininkų prestižinį klubą?

https://www.adceurope.org/festival

 

Us by Night
Lapkričio 22–24 d., Antverpenas, Belgija

3 naktys, 3 scenos, 70 pranešėjų ir visa tai – naktį! Kažkur matytas formatas? Tai jau trečias iš eilės renginys, suplukdantis minias klausytojų ir pasaulinio garsų kūrėjus. Pirmu du renginiai vyko po OFFF festivalio vėliava, o šiemet olandų laivas plauks savarankiškai. Naktinės kelionės planas: durys atidaromos 16 val., pranešimai vyksta nuo 17 val. iki vidurnakčio. Jei paskubėsite, dar spėsite įsigyti bilietų už sumažintą kainą.

https://www.usbynight.be

Tags: , ,