Skelbiame NAPA konferencijos programą

2016-10-28

Skelbiame Nacionalinių pakuotės dizaino apdovanojimų (NAPA) konferencijos programą: Pakuotės sėkmė prasideda nuo kliento, dizainerio ir gamintojo dialogo. 

Lapkričio 11 d. (penktadienį), 10:30 val.
LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius, 3 salė, 2 aukštas, 
Pakuotės dizaino balkonas ir NAPA erdvė.

Norinčius dalyvauti renginyje, prašome registruotis el. paštu: edvardas.kavarskas@lda.lt

Sekite naujienas: facebook.com/pakuotes

10:30 Carton solutions and sustainability
Joël Dubois | Prancūzija | „BillerudKorsnäs“ pardavimų vadovas
Clas Dahlin | Prancūzija | „BillerudKorsnäs“ pakuočių konstruktorius


Pranešime bus kalbama apie kartono sandarą ir jos įtaką pakuotei. Bus pateikti techniniai patarimai į ką atkreipti dėmesį lenkiant, perforuojant, kertant, formuojant ar darant įspaudus. Ypatingas dėmesys bus skirtas pakuotėms su nuplėšiama juostele ir iškirstais langais. Taip pat bus pasakojama, kaip pakuotės siejamos su išmanosiomis technologijomis. Ir, be abejo, pristatytos gamintojo iniciatyvos aplinkosaugos srityje. Šis pranešimas, tai puiki proga pakuočių technologams įgyti naujų žinių ir galimybė užduoti aktualius klausimus, didelę patirtį turintiems „BillerudKorsnäs“ specialistams.

11:30 Pakuotės kelias nuo idėjos iki produkto: bendradarbiavimas tarp kliento, dizainerio ir gamintojo

Violeta Ališauskienė | „PakMarkas“ eksporto plėtros projektų vadovė

Kliento pakuotės vizija, technologinės galimybės ir kaštai – kaip surasti balansą? Kodėl tinkamai sukurtas dizainas gerina produkto kokybę ir užkerta kelią neplanuotiems kaštams? Pakuočių gamintojų įsitraukimas į dizaino kūrimą – galimybė su minimaliomis investicijomis kurti papildomą vertę klientui. Geros praktikos pavyzdžiai.

12:00 Top performing packaging can help your products reach the top
Larisa Prakhova | Nyderlandai | „Iggesund Paperboard“ projektų vadovė Šiaurės, Baltijos ir NVS šalims

Pranešimas apie „Iggesund Paperboard“ kuriamus produktus ir tai, į ką rinkdamiesi geriausią produktą savo pakuotei turėtų kreipti dėmesį dizaineris, agentūra bei klientas. Daugiau sužinosite apie ypatingai sudėtingiems lankstymams ir formavimui tinkantį kartoną, skaitmeninės spaudos technologijas, galimybes ir tendencijas susijusias su pakuočių gamyba. Ir, be abejo, bus pateikta bendra pasaulinių kartoninės pakuotės tendencijų apžvalga.

13:00 Pietų pertrauka

14:00 „Pro Carton ECMA Award“ apdovanojimų apžvalga. Ar lietuviai pajėgūs laimėti Europoje?
Šarūnas Jančiauskas | „MTL Carton“ vyrausiasis technologas

Pranešėjas apžvelgs asociacijos „Pro Carton“ konkurse nominuotus ir laimėjusius darbus bei paaiškins, kodėl jie buvo pastebėti. Įvertins skirtingų pakuočių technologinius sprendimus ir įššūkius, kurie buvo įveikti. Pranešimo tikslas – suprasti, kad norėdamas kurti apdovanojimus laiminčias pakuotes, dizaineris turi dirbti komandoje. Prie rezultato stipriai prisideda gamybininkai ir, be abejo, klientas.

14:45 Taupymas, teisiniai reikalavimai ir aplinkosauga – ar įmanoma viską suderinti pakuočių sektoriuje?
Doc. Dr. Visvaldas Varžinskas | KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro vadovas

Šiandien, įmonėms renkantis pakuotės sprendimus tenka spręsti sudėtingą dilemą – kaip išlaikant pakuotės veiksmingumą sutaupyti, atitikti griežtėjančius teisės reikalavimus ir įtikti besikeičiantiems vartotojų lūkesčiams? Ar tai iš principo įmanoma suderinti? Pranešimo metu aptarsime šiandienines ES „Žiedinės ekonomikos“ tendencijas ir reikalavimus pakuočių sektoriui, ekologiškai švaresnių pakuočių kūrimo metodikų taikymo šalies įmonėse patirtį ir pramonės-mokslo bendradarbiavimo galimybes siekiant įmonių konkurencinio pranašumo didėjimo.

///////////////

NAPA apdovanojimai vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Baltijos maisto ir gėrimų parodoje BAF 2016, lapkričio 10-13 d. Apdovanojimai bus įteikti lapkričio 10-ąją, o į trumpąjį pretendentų sąrašą patekusių ir nugalėjusių darbų ekspozicija veiks visos parodos metu.

Konkursą ir konferenciją organizuoja Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Tags: , , , , , , , ,