Kvietimas į tarptautinės parodos „Keliaujančios raidės ’15: RYT–VAKAR“ atidarymą

2015-11-01

Lapkričio 5 d., 17 val. kviečiame į tarptautinės parodos „Keliaujančios raidės ’15: RYT–VAKAR“ atidarymą, kuris vyks VDA parodų salių „Titanikas“ II aukšte (Maironio g. 3, Vilnius).

Kiekvienais metais „Keliaujančioms raidėms“ yra sukuriama koncepcija, paroda sudaroma iš įvairių šalių autorių – grafikos dizainerių, dailininkų ir kaligrafų darbų. 2015 -jų parodos koncepcija – RYT-VAKAR (trumpinys iš Rytai-Vakarai). Parodos dalyviai kviečiami savo darbuose pasigilinti kurlink eina ir ko siekia vakariečiai studijuodami klasikinę kinų kaligrafiją, o rytiečiai – kurdami vakarietiškam mąstymui artimą post-postkonceptualųjį meną? Komparatyvistinius kultūros tyrimus Lietuvoje plėtojantis mokslininkas A. Andrijauskas teigia, kad civilizacijos problemas tyrinėjusi klasikinė Vakarų kultūros filosofija rėmėsi tiesinės evoliucinės civilizacijos istorijos vizija. Tobuliausiu civilizacijos raidos modeliu ir siekiamybe kitiems civilizaciniams pasauliams ilgai buvo laikoma Vakarų Europos civilizacija ir jos raidos kelias. Tačiau pokario Japonijos ir pastarųjų dešimtmečių kinų civilizacijos raida susilpnino vieno civilizacijos raidos kelio teoriją. Įvairių šalių mokslininkai, besigilinantys į didžiųjų neeuropinių civilizacijų istoriją, joje ieško dabartinės šių civilizacijų dinamikos ištakų ir, ko gero, perspektyvų.

Į pagrindinę „Keliaujančių raidžių“ parodą iš Niujorko atkeliavo satelitinė paroda „TDC-2014“. 1946 m. žymiausių tipografų Niujorke įkurta organizacija The Type Directors Club (TDC) yra tarptautinis tipografikos srities autoritetas. Prestižinio konkurso būdu suformuota pasaulinė inovatyviausių 2014 m. spaudos ir tipografikos darbų kolekcija pirmą kartą iš Barselonos per Varšuvą atkeliauja ir į Vilnių, kur bus eksponuojama nuo lapkričio 23 d.

Parodoje savo darbus taip pat pristatyts net devyni LGDA nariai: Audrius Klimas, Aušra Lisauskienė, Lina Šiškutė, Robertas Jucaitis, Marija Marcelionytė-Paliukė, Rūta Mickienė, Ovidijus Talijūnas, Virgilijus Trakimavičius ir Vilmas Narečionis.

Šiais metais projektą „Keliaujančių raidžių“ lydi visą savaitę vykstanti pirmoji Lietuvoje Intensyvi tipografikos savaitė ITS.

Projekto organizatorius – VDA Grafinio dizaino katedra

Projekto kuratorė – LGDA narė, prof. Aušra Lisauskienė

Projekto partneris – Lietuvos grafinio dizaino asociacija

Projekto draugai: Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, CAFA universitetas Beijinge, Suomijos Grafinio dizaino asociacija GRAFIA, Suomijos K. Donelaičio Lietuvos bičiulių draugija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija,  Lenkijos-Japonijos informacinių technologijų institutas Varšuvoje.

Daugiau informacijos: www.vda.lt, Grafinio dizaino katedra Facebook, Alisa Raides Facebook

Paroda veiks: 2015.11.05 – 12. 05

Tags: , , , , , , , , , , ,