
ŠVĘSKIME DIZAINĄ!
2020-04-27
LGDA, būdama ico-D nare, prisijungia prie Tarptautinės dizaino tarybos kasmetinės tradicijos ir sveikina visus dizainerius su Pasauline dizaino diena (PDD).
Kas toji ico-D?
1963 m. balandžio 27 d. Londone buvo įsteigta Tarptautinė dizaino taryba Icograda (International Council of Design), atstovaujanti skirtingų sričių dizainerių organizacijas visame pasaulyje. Įkūrimo tikslas – sujungti dizainerių organizacijas visame pasaulyje ir dizaino profesiją su aplinkiniu pasauliu. Tuometinė organizacija vadinosi Icograda ir vienijo grafinio dizaino atstovus.

1999 m. Lietuvos grafinio dizaino asociacija (LGDA) tapo Icograda nare.

2011 m. Icograda persivadino į ico-D (The International Council of Communication Design), atsižvelgdama į grafinio dizaino disciplinos plėtrą naujųjų medijų amžiuje.
2013 m. ico-D iš komunikacijos dizainerių organizacijos tapo įvairias dizaino disciplinas vienijančia dizaino taryba, nes dizainas nebepriklauso vienai kuriai sričiai ar profesijai, dizaino principai taikomi ne tik komunikacijos, verslo ar technologijų srityse. Dizaineriai kuria daugialypėje, globalioje terpėje, kuri reikalauja peržengti įprastines profesijos ribas, sujungdami skirtingų disciplinų žinias, kad kuo efektyviau įtrauktų aplinkinius į aktualių problemų sprendimą.
Kodėl balandžio 27-oji?
Kim Paulsen, tuometinis Icograda viceprezidentas, kviesdamas paminėti organizacijos įkūrimą 1995 m., pirmąkart pasiūlė švęsti pasaulinę Grafinio dizaino dieną, kuri 2012 m. buvo pervadinta į pasaulinę Komunikacijos dizaino dieną, o nuo 2015 m. švenčiama pasaulinė Dizaino diena.
2020-ieji: kurkime atsakingai!
Kaip ir kasmet, ico-D taryba iš anksto pristatė šių metų temą „Būkime profesionalais (Be Professional!)“, primindama dizaineriams ne tik apie jų atsakomybes kuriant dizainą, bet ir kuriamo dizaino poveikį žmonijai, planetai ir kultūrai.
Kitas profesionalumo aspektas – profesinių, kokybės standartų laikymasis ir suteikimas klientams tai, ko jie (galvoja, kad) nori. Kartais profesionalūs darbo principai kertasi su klientų norais – tokiais atvejais turėtume likti principingi. Būdami profesionalais turime mąstyti ne tik apie mūsų darbo poveikį klientui ir galutiniam vartotojui, bet ir mūsų veiksmų socialines, kultūrines pasekmes bei poveikį aplinkai.
Dizaineriai turėtų iš naujo apibrėžti, ką reiškia būti dizaino profesionalu.
Tarptautinė dizaino taryba yra didžiausia tarptautine organizacija, atstovaujanti įvairių sričių dizaino profesionalų asociacijas. Suvokdama augančią dizainerių įtaką 21-ojo amžiaus ekonominiams, aplinkosaugos, socialiniams ir kultūriniams iššūkiams, kilusiems dėl nevaržomo vartotojiškumo, ico-D mato neatidėliotiną poreikį dizaino bendruomenei persvarstyti dizainerio vaidmenį ir atsakomybes. Dizaineriai turėtų iš naujo apibrėžti, ką reiškia būti dizaino profesionalu.
Pagal ico-D, Wikipedia informaciją parengė D. Kisielius