Pieštukų medžioklė

2020-06-17

Vakar, gegužės 16 d. paskelbti Londone kasmet organizuojamo pasaulinio D&AD kūrybiškumo konkurso prizininkai, tarp kurių ir šiemet turime lietuvių. Kai kam tai buvo nebe pirmas nukautas pieštukas, o kitiems – stiprus debiutas.

Kad suvoktume, kokio tai dydžio konkursas, pažvelkime į skaičius: 20000 darbų iš 75 valstybių vertino 260 komisijos narių. Ir dar – 34 konkurso kategorijos, 809 prizininkai (palyginimui, pernai prizai įteikti rekordiniam nugalėtojų skaičiui – net 1776!). Gausiausiai apdovanoti brendingo (64) ir skaitmeniniai sprendimai (65), o vaizdo efektai (6), vaizdo gamybos dizainas (5) – tarp retesnių trofėjų. 

VHS vaizdo kasetę imituojanti brošiūra SUL anglų kalbos mokyklai, prieš tai jau įvertinta sidabru The Dieline pakuotės dizaino apdovanojimuose Los Andžele, Aurimui Kadzevičiui su komanda laimėjo dar vieną Medinį D&AD pieštuką. Pernai Aurimo kurta valgoma „Vilkmergės“ alaus etiketė taip pat skaniai sutraškėjo D&AD apdovanojimuose.

Grafitinis debiutas – DADADA studijos kurtas identitetas Varšuvos geto muziejui, kūrybos vadovas Martynas Birškys. Apdovanojimas simboliškai užbaigė ilgą kūrybinę kelionę, kuri prasidėjo tarptautiniame konkurse laimėta galimybe kurti identitetą.

Martynas, vienu metu vadovaujantis kūrybinėms komandoms Vilniuje ir Prahoje, šiemet ėmėsi ne ką mažesnio iššūkio: subūręs bendraminčių komandą, ėmėsi rengti pirmuosius Art Directors Club of Europe apdovanojimus Lietuvoje koronaviruso sumaišties įkarštyje. Sėkmės, ADC*LT!

Ačiū kolegoms, kurių dėka esame vis labiau matomi pasaulio kūrybininkų žemėlapyje!

Su visais šių metų prizininkų darbais galite susipažinti https://www.dandad.org/en/d-ad-awards-pencil-winners/

Pagal D&AD informaciją parengė D.Kisielius. Straipsnyje panaudotos D&AD, laimėjusių darbų autorių fotografijos.