Lietuviškai pakuotei – ne tik tarptautiniai apdovanojimai

2015-08-26

Pirmą kartą Lietuvoje vyks Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai NAPA. Juos rengiančios Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) narys Algirdas Orantas teigia, kad nors mūsų šalies dizaineriai, kuriantys produktų pakuotės dizainą, pelno įvairius tarptautinius apdovanojimus, tačiau Lietuvoje didelio atgarsio nesulaukia.

„Tiesiog tarp kitų dizaino darbų pakuotė lieka nepastebėta, o sukuriama tikrai labai gerų darbų – pavyzdžiui, šiemet tarptautiniame dizaino festivalyje „A‘Design Award“ net šeši LGDA nariai laimėjo aukščiausius apdovanojimus, tarp jų Edvardas Kavarskas pelnė auksą. Manome, kad laikas ir Lietuvoje išskirti čia kuriamus kokybiškus, inovatyvius produktų pakuotės sprendimus bei pristatyti juos ne tik siauram profesionalų ratui, bet ir visuomenei“, – sako A. Orantas.

LGDA narys, pakuočių dizaineris Edvardas Kavarskas teigia, kad kūrėjui apdovanojimas – jo profesionalumo įvertinimas, o gaminiui tai sukuria pridėtinę vertę ir išskiria jį iš daugybės analogiškų produktų. Rinkos tyrimų bendrovės TNS LT duomenimis, net daugiau kaip trečdalis vartotojų, pirkdami kasdien vartojamas prekes, atkreipia dėmesį į prekių ženklų gautus įvairius apdovanojimus. Specialistų teigimu, tai tikrai reikšmingas skaičius.

Pirmą kartą rengiamo konkurso rezultatai ir apdovanojimai vyks Baltijos maisto ir gėrimų parodos BAF metu. Kaip teigia parodos projekto vadovė Lilijana Dirsienė, tai joks neatsitiktinumas. „Šiemet parodoje BAF daug dėmesio skirsime pakuotei ir prekių ženklams. Pirmą kartą sukursime atskirą erdvę, kurioje bus demonstruojamos pakuočių medžiagos, sprendimai, veiks Nacionalinių pakuotės dizaino apdovanojimų konkurse dalyvavusių darbų ekspozicija, todėl bus galima apžiūrėti visus konkurse dalyvavusius darbus. Taip pat surengsime rinkodaros konferenciją, skirtą prekių ženklams – nuo jų idėjos ir pakuotės iki vartotojų pripažinimo. Joje specialistai kalbės apie pakuotės vaidmenį prekių rinkodaroje, pateiks atliktus vartotojų tyrimus, pristatys sėkmės istorijas“, – pasakoja L. Dirsienė.

Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF vyks lapkričio 20-22 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai bus įteikti pirmąją parodos dieną – lapkričio 20-ąją. Tą pačią dieną vyks ir rinkodaros konferencija „Prekių ženklo legenda – nuo idėjos ir pakuotės iki vartotojų pripažinimo“.

Dalyvio paraiškas kviečiame pildyti konkurso puslapyje www.napa.lt iki 2015 m. spalio 19 d.!

Tags: , , ,