LGDA narys – prestižinėje AWWWARDS vertinimo komisijoje

2019-03-05

Justinas Kiaulekis, dizaineris ir meno vadovas, LGDA narys, kūrybos pasauliuose dar žinomas kaip Younique, tapo Awwwards platformos, kasdien publikuojančios ir vertinančios skaitmeninį dizainą, pagrindinės vertinimo komisijos nariu. Praeitais metais Justino kūryba reklamos agentūroje buvo įvertinta pasauliniu mastu – Tele2 instaliacijos projektas buvo įvertintas Niujorko Art Directors Club sidabru ir D&AD Grafito pieštuku. Jis mielai sutiko atsakyti į kelis klausimus.

1. Kaip tapai Awwwards vertinimo komisijos nariu? Ar lengva buvo patekti?

Mano patekimas į Awwwards buvo toks, kad gavau pasiūlymą aplikuoti tapti jų komisijos nariu. Žinoma, nieko panašaus nesitikėjau, bet surizikavau, aplikavau, ir buvau atrinktas. Tačiau patekimas į šį prestižinį „klubą“ nėra toks lengvas ir paprastas, kaip gali pasirodyti. Keletą metų kasdieną atsakingai skirdavau laiko peržiūrėti naujus dizaino darbus, juos vertinti. Žinoma, mano tikslas tikrai nebuvo tapti teisėju, bet gilinti savo žinias skaitmeninio dizaino srityje. Norint tapti Awwwards Jury nariu, privalai turėti daug įvertinimų iš kitų dalyvių, jie turi būti objektyvūs, pasverti, argumentuoti. Taipogi reikalinga patirtis skaitmeninio dizaino srityje. Kasmet atrenkama teisėjų labai mažai, todėl konkurencija labai didelė. Dar vienas kriterijus – jų platformoje turi būti tavo darbų ar darbų, prie kurių prisidėjai, kurie yra gavę diplomą ar panašiai.

2. Ką tau reiškia tapimas vertinimo komisijos nariu? Kokie asmeniniai, profesiniai lūkesčiai?

Tapimas Awwwards Jury nariu man turi ypatingą reikšmę – tai dar kartą įrodo, kad reikia būti drąsesniam, nenuvertinti savęs ir atkakliai siekti savo tikslų. Iš šio asmeninio įvertinimo tikiuosi to, ko ir tikėjausi nuo pat pradžios – padėti tobulėti kitiems, o taip pat kartu augti ir pačiam. Tai labai neįkainojama patirtis: matyti aukščiausio lygio skaitmeninius darbus, bendrauti ir bendradarbiauti su aukščiausio lygio specialistais digital srityje. Tikiu, kad internetas taps vis gražesniu ir patogesniu visiems!

3. Kiek laiko būsi vertinimo komisijoje? 

Sunku atsakyti, kiek laiko būsiu komisijos nariu – šiuos metus tai tikrai. Komisijos narys yra renkamas metams, bet yra galimybė juo likti ir ilgiau, jei skiriama tam savo asmeninio laiko ir nėra nusižengiama nustatytoms taisyklėms.

4. Kokie tavo, kaip vertinimo komisijos nario, įsipareigojimai? Ar tiesa, kad komisijos nariai įsipareigoja kasdien vertinti pateikiamus darbus?

Įsipareigojimų yra nemažai. Ką tik įvyko onboarding procesas, todėl labai neišsiplėsiu, bet pagrindinės atsakomybės yra tokios:

kasdieną vertinti pateiktus darbus, juos vertinti pagal nustatytus balsavimo kriterijus;

profesionaliai ir tinkamai bendrauti, nes esu reprezentuojantis Awwwards organizacijos „veidas“;

dalintis savo sukauptomis žiniomis su Awwwards bendruomene;

būti atsakingu, nebalsuoti už projektus, prie kurių esu prisidėjęs.

Daugiau apie Awwwards platformą ir vertinimo komisiją https://www.awwwards.com/jury/2019/?page=6