Karšti įspūdžiai iš pirmosios viešnagės Art Directors Club of Europe

2019-11-12

Kol praėjusią savaitę ūžė Napa ir siautėjo Kūrybiniai turai Vilniuje, Barselonoje įvyko Art Directors Club of Europe (ADCE) festivalis bei ADCE valdybos susirinkimas, kuriame pirmą kartą dalyvavo ir Lietuva, atstovaujama LGDA valdybos nario Martyno Birškio. Dalinamės šviežiomis jo mintimis:

„Dalyvauti valdybos susitikime ir bendrauti su šalis reprezentuojančiomis asmenybėmis yra neįkainojama patirtis mūsų asociacijai. Nuo energija pulsuojančių vietinių organizacijų (Portugalijos, Islandijos, Airijos) iki D&AD ir The One Club vadovų, kurių tiesiai galima paklausti bet ko ir visko. 
Turėjau privilegiją pristatyti Lietuvą ADCE valdybos nariams. Kaip organizacija buvome priimti tikrai šiltai ir jaučiau didžiulį palaikymą iš visų šalių. 
Kas iš to LGDA ir Lietuvai? Labai daug visko. Pavardinsiu:
– Susitikimai festivalio metu. Būdami ADCE nariais patenkame į renginių formatus, kur visi geriausi kūrėjai šalia. Nuo stipriausių agentūrų kūrybos vadovų, dirbančių su superženklais, iki konferencijų pranešėjų ar kūrybinių dirbtuvių rengėjų. Jeigu tik kažkas padarė įspūdį, yra sudarytos galimybės susitikti, bendrauti, klausti. Man asmeniškai buvo ypatinga patirtis sutikti industrijos mohikanus, kurie ir įkūrė ADCE klubą. Kaip Kanų festivalis atrodė 1979 metais, reklamistų užkulisiai 5-joje aveniu Niujorke – visa tai galima išgirst iš pirmų lūpų.
– Mūsų nariams, turintiems adekvačias patirtis ir pasiekimus, yra tiesus kelias į ADCE žiuri. Pastebėti geriausius iš geriausių, dalyvauti diskusijose ir sprendimuose, mokytis argumentuoti – tai tik keletas iš buvimo žiuri nariu stipriame festivalyje privalumų.
– Galimybės jauniesiems nariams. Vietiniai klubai gali deleguoti jaunuosius talentus (iki 30 m.) į High Potentials programą. To sieks ir LGDA. Programą sudaro trumpi prisistatymai ant scenos bei „Speed dating“ programa – joje jaunam talentui sudaromos galimybės sėsti prie stalo ir pristatyti savo portfolio akis į akį su agentūrų dizaino ar kūrybos vadovu iš bet kurios Europos šalies. 
– Mums kaip LGDA valdybos nariams – galimybė mokytis iš aktyvių organizacijų ir suprasti, kokias klaidas daro neaktyvios organizacijos. Taip pat vertinga matyti, kaip vyksta valdybos diskusijos, kaip jos moderuojamos, kokia kultūra vyrauja priimant sprendimus, pasidalinant užduotis, nustatant atsakomybių ribas. 

Begalė idėjų verda galvoje. Tikiuosi, jos greitai nusistovės ir virs stipriu, inspiruojančiu turiniu, generuojančiu patirtis Lietuvos kūrybininkams. Tikiu, kad jos kels Lietuvos kūrybiškumo kartelę, tuo pačiu matomumą pasaulyje.”

Tags: