Leidinio apie šiuolaikinę tipografiką „X, Y, Z“ pristatymas

2019-08-16

Raidės „X Y“ atitinka koordinates R. Dekarto dvimatėje plokštumoje. Horizontalioji ašis vadinama „X“ ašimi, vertikalioji – „Y“. Jeigu tašką, kuriame kertasi abi koordinatės vadiname pradžios tašku „O“, tai kūryboje jis reikštų kūrybinio kelio pradžią. Tai tinka visoms kūrybinėms specialybėms, todėl ir knygoje „X, Y, Z“ autoriai, kalbėdami apie šiuolaikinę tipografiką vizualiosios kultūros kontekste, dažnai pamini šias tris raides.

Knyga „X, Y, Z“ yra, ko gero, pirmasis Lietuvoje profesionaliai parengtas dvikalbis, iš praktikų ir teoretikų straipsnių apie šiuolaikinę tipografiką sudarytas leidinys. Jo atsiradimą paskatino 2017 metais įvykusi tarptautinė tipografikos bienalė „Keliaujančios raidės“, kurios tikslas buvo pristatyti skirtingų pasaulio šalių grafikos ir tipografikos dizainerių, menininkų inovatyvų požiūrį į rašto meną. Pirmojoje dalyje yra 12 straipsnių tipografikos, šrifto dizaino, grafinio dizaino istorijos ir teorijos temomis. Antrojoje – pristatyta trisdešimt vieno autoriaus iš dešimties šalių, dalyvavusių „Keliaujančių raidžių ’17“ parodoje, katalogas su darbų iliustracijomis. Leidinyje yra iliustracijų su praturtinta realybe.

Knygos pristatymas vyks seminaro-diskusijos forma, bus galima padiskutuoti su pristatyme dalyvaujančiais straipsnių autoriais bei parodos dalyviais, mobiliųjų įrenginių pagalba pasiklausyti ir pamatyti dinaminius kūrinius. Knyga išleista lietuvių ir anglų kalbomis.

Sudarytoja prof. Aušra Lisauskienė.

Daugiau informacijos apie renginį nuorodoje.

https://www.facebook.com/events/691129094686897/